banner
Eğitim

‘İyilik ve güzelliklerle dolu bir eğitim sezonu diliyorum’

REKTÖR ARIBAŞ YENİ ÖĞRENCİLERİ TERMİNALDE KARŞILADI Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Aksaray Üniversitesinin (ASÜ) yeni öğrencilerini Aksaray Şehirlerarası Otobüs Terminalinde (AŞOT) karşıladı, üniversiteyi ve şehri anlattı, talep ve beklentilerini dinledi…

‘İyilik ve güzelliklerle dolu bir eğitim sezonu diliyorum’
banner

REKTÖR ARIBAŞ YENİ ÖĞRENCİLERİ TERMİNALDE KARŞILADI

Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Aksaray Üniversitesinin (ASÜ) yeni öğrencilerini Aksaray Şehirlerarası Otobüs Terminalinde (AŞOT) karşıladı, üniversiteyi ve şehri anlattı, talep ve beklentilerini dinledi.

ASÜ’de dersler 9 Ekim’de başlıyor. Öğrencilerin şehre gelişi hızlandı. Bu yıl ilk kez Aksaray’a gelen öğrencilerin ve yakınlarının AŞOT’ta karşılanması ve servis araçlarıyla kalacakları yurtlara bırakılması için bir ekip oluşturuldu. AŞOT girişinde bir stant kuran ASÜ ekibi, gün boyunca öğrencilerle yakından ilgilendi. Rektör Alpay Arıbaş da çalışmalara bizzat katıldı. Öğrencilerle ve aileleriyle sohbet eden, hazırlanan broşürleri dağıtan, ASÜ’nün genel eğitim çalışmaları ile Aksaray’ın kültürel özelliklerini ve şehir yaşantısını anlatan Prof. Arıbaş, iyilik ve güzelliklerle dolu bir eğitim sezonu geçirme dileklerini iletti.ASÜ’deki tüm hazırlıkların yaz boyunca tamamlandığını, büyük bir heyecanla öğrencileri beklediklerini dile getiren Rektör Arıbaş, “Aksaray, Türkiye’nin en güvenli şehirlerinden birisi. Öğrencilerimizin burada rahat etmesi için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bize her zaman ulaşabilirsiniz. ASÜ ailesi yeni fertleriyle bu yıl daha başarılı olacak” dedi. Rektör Alpay Arıbaş, AŞOT’ta öğrenciler ve yakınlarının yanı sıra esnaflarla da görüştü ve öğrenciler için yapılabilecek çalışmaları istişare etti. Aksaray Belediyesinin öğrencileri karşılamak için kurduğu standı da ziyaret eden Rektör Arıbaş, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve ekibine de teşekkür etti.  Öğrencileri karşılarken Rektör Arıbaş’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Köse eşlik etti.

Öğrencilerin servis araçlarıyla gidecekleri yurtlara bırakılması çalışmaları hafta sonu da devam edecek. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası