Sağlık

Kalp-damar hastalıkları tedavisinde büyük başarı

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan açıklamada 1 Ocak-31 Mayıs 2023 tarihleri arasında kalp damar hastalıklarında toplam 280 cerrahi işlem gerçekleştirildiği belirtildi. Hastanenin kalp damar hastalıklarında uzmanlar tarafından gerçekleştirilen işlemlerle..

Kalp-damar hastalıkları tedavisinde büyük başarı
banner

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan açıklamada 1 Ocak-31 Mayıs 2023 tarihleri arasında kalp damar hastalıklarında toplam 280 cerrahi işlem gerçekleştirildiği belirtildi.

Hastanenin kalp damar hastalıklarında uzmanlar tarafından gerçekleştirilen işlemlerle öne çıktığının aktarıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “2023 yılı başından itibaren 64 hastaya açık kalp ameliyatı, 41 hastaya bacak damar tıkanıklığı nedeni ile PeriferikAnjio, 11 hastaya ise aort damar yırtılması veya genişlemesi nedeni ile kapalı yöntemle yapılan EVAR / TEVAR operasyonları gerçekleştirilerek büyük başarılar sağlandı. Hastanenin kalp damar cerrahisi birimi, deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Bu uzmanlar, kalp damar hastalıklarının tanı ve tedavisinde son teknoloji ekipmanlar ve ileri cerrahi yöntemlerle donatılmış bir ortamda çalışıyor. Kalp damar cerrahisi biriminde, kalp kapak hastalıkları, koroner arter bypass grefti (CABG) ameliyatları, anjiyoplasti ve stent yerleştirme, varis hastalıkları tedavisi, böbrek yetmezliği tedavisinde damar erişimi operasyonları gibi çeşitli işlemler gerçekleştiriliyor. Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kalp damar hastalıklarının tedavisinde minimal invaziv cerrahi yöntemlere de öncelik veriyor. Bu yöntemler, daha küçük kesilerle yapılan işlemler sayesinde hastaların iyileşme sürelerini kısaltıyor ve ameliyat sonrası ağrıyı azaltıyor. Hibrit yaklaşım ile yapılan EVAR/TEVAR prosedürleri ile hastalar kısa sürede normal hayata dönmektedirler.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası